Kategorie

OiM – Pierwsze starcie

Odwiedził mnie kolega modelarz/wargamingowiec  Andrzej znany na forach jako Unicorn. Wiele wody upłynęło do naszego ostatniego spotkania i dla tego dużo spraw mieliśmy do obgadania. W jeden dzień nie sposób nadrobić takie zaległości, tym bardziej że głównym celem spotkania było rozegranie bitwy w Ogniem i Mieczem.

Plan był prosty.

Unicorn przyjeżdża do mnie i przywozi dwa gotowe podjazdy, podręcznik, znaczniki, rozpiski, kostki, itp.

Ja udostępniam miejsce do gry. (taki zemnie cwaniaczek)

Rozegraliśmy bitwę na poziomie podjazd. Ja wziąłem podjazd RoN, a Andrzej Tatarów.

Jako że to nasza pierwsza partia w OiM musieliśmy krok po kroku posiłkować się podręcznikiem. Po zakończonym „pojedynku” mieliśmy czas na refleksje i z całą stanowczością nie byliśmy rozczarowani. Zasady okazały się intuicyjne i dawały pole do analiz, ciekawe nowinki których wcześniej nie doświadczyłem takie jak punkty rozkazów i licytacja na inicjatywę okazały się fajnym aspektem strategicznym. Dużym plusem jest także niezwykła dynamika pojedynku. Myślę że na razie tyle o OiM bo teraz po pierwszym kontakcie z grą czas na ponowne przeczytanie podręcznika.

Obiecaliśmy sobie że trzeba to koniecznie powtórzyć i to w nieodległym terminie aby nasze doświadczenia nie poszły w niepamięć.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>