Kategorie

OiM – kick starter

W trakcie trwania wakacji dotarły do mnie wszystkie nagrody za udział w akcji kickstarterowej i inne które przy tej okazji nabyłem. Jako że niemiałem wcześniej okazji o tym napisać to teraz nadrabiam tę zaległość.

Na pierwszy ogień Podręcznik do OiM:

Prosiłem o podręcznik z Polską wersją językową i takowy został mi dostarczony. Jakość wykonania nie pozostawia żadnych wątpliwości że jest to najlepiej wykonany, a do tego  najładniejszy podręcznik jaki kiedykolwiek trzymałem w ręku.  O zawartości napiszę przy innej okazji.

Modele specjalne Wargamera do OiM:

Na razie jestem w stanie ocenić wyłącznie ich rzeźbę, jakość odlewów, zachowanie proporcji i zróżnicowanie póz, ale już na pierwszy rzut oka widać że trzymają wysoki światowy poziom. Rzeźba bardzo dokładna i zdumiewająca jest ilość szczegółów na niektórych modelach. Wszystkie modele są wykonanie z dobrym zachowaniem proporcji typowym raczej dla modeli w skali 1/72 a nie 15mm za co należy się pochwała dla rzeźbiarzy. Pozy zróżnicowane choć niektóre wydają się być trochę „płaskie”. Wszystkie modele doskonale oddają charakter poszczególnych armii. Jeśli miałbym wyróżnić jakieś z modeli to najbardziej przypadły mi do gustu, ranny husarz i Szwelik-Mirza z branką na koniu. Bardzo oryginalne modele.

Podjazd Czata Gosiewskiego:

Kartonowe pudełko prezentuje się zachęcająco z kolorową ilustracją przedstawiającą pomalowany podjazd która może służyć za wzór do malowania. Zaskoczyła mnie dosyć duża waga zestawu. Wewnątrz znajdziemy dwa mniejsze pudełka wykonane ze sztywnego kartonu. Każdy zawiera woreczki strunowe z modelami. Poszczególne typy wojska są spakowane w oddzielnych woreczkach co ułatwia identyfikacje. Ponadto w środku można znaleźć komplet potrzebnych podstawek, włóczni/kopi i sztandarów.

Ponadto dostałem gadżety takie jak katalog modeli, plakat czy wykonany z żywicy element terenu.

Tym oto sposobem wzrosła moja kolekcja modeli do malowania, których wystarczy mi do emerytury.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>